Komentowana treść: Marcowe spotkanie GGUA
[#1] Re: Marcowe spotkanie GGUA
Czy bedzie okazja aby zobaczyc w dzialaniu AOne ? IMHO spotkanie to fajna okazja aby pokazac to i owo.
[#2] Re: Marcowe spotkanie GGUA
Szkoda, ze newsa nie podano chociaz dwa dni wczesniej. Byłem w

Gliwicach, moglem zostac u znajomych i wpasc na spotkanie....
[#3] Re: Marcowe spotkanie GGUA
hmmm, powiem swojej dziewczynie żeby skoczyła i zrobiła kilka fotek (mieszka w Katowicach). Będę miał pamiątkę...ale z drugiej strony tam będą same chłopy....eee to chyba jednak głupi pomysł ;)

Mam nadzieję że będzie jakiś portal poświęcony temu spotkaniu!
[#4] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #2




Tiaaaa, to dosc dziwne podawac newsa tego samego dnia :/
[#5] Re: Marcowe spotkanie GGUA
Może starego, nowego MorphOS'a jeszcze raz na 603e zaprezętujecie ;) :D
[#6] Re: Marcowe spotkanie GGUA
aONE SUX :( kLASYk & pEGAz rULEz :D
[#7] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #4


Widocznie ktoś wyszedł z założenia, że lepiej późno niz wcale. ;)
[#8] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #6


Wow, czyżby jakiś zwollennik Pegaza w GGUA? ;) To by dopiero było.;)
[#9] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #4




Powinni tego zabronic ..... :P
[#10] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #4


Spotkania GGUA odbywaja sie regularnie zawsze w druga sobote miesiaca od kilku lat. Nie jest to tajemnica zarowno dla Ciebie jak i innych zainteresowanych.
[#11] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #10


Tyle, że ostatnio coś tam się zmieniało lub wypadało.

Czy działo się coś specjalnego?

[#12] Re: Marcowe spotkanie GGUA
Tez bym przyjechal jak by news byl podany wczesniej, wkoncu 13 przystankow miejskim autobusem to nie tragedia.
[#13] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #12




Spotkania GGUA są ZAWSZE w drugą sobotę miesiąca. Jeżeli spotkania mają być przesunięte to stosowna wiadomość jest na portalach, tak było w lutym kiedy to spotkanie GGUA wypadało w walentynki i zostało odwołane ;) Spotkania GGUA są odwoływane tylko z okazji świąt lub jeżeli spotkanie wypada w dzień przed lub po świętach.
[#14] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #11


Ostatnio byly walentynki :) i zainteresowani prosili o przelozenie terminu w tym konkretnym miesiacu.

Na spotkanie przybyla spora grupa zainteresowanych osob. Jedna osoba odwiedzila nas po 2 letniej nieobecnosci na spotkaniach.

Obecny byl tez SZAMAN, osoba zwiazana z PPA, AMP'em. Mysle,ze cos napisze od siebie.



Informacja o spotkaniu zostala umieszczona najszybciej jak to bylo mozliwe. Zaraz po tym jak poinformowal nas "BigTed", ze nie da rady byc na spotkaniu, ze swoja pokazowa AmigaPPC.

Wiec na spotkanie ZaP zabral AmigaONE/G4/512mb(FSB133), AtiRadeon, Terratec, AmigaOS4-PreviewCD wraz z STEROWNIKIAMI obslugujacymi karty ATIRAdeon w ktorych USUNIETO efekt "goracego powietrza".



UWAGA !!!

W KWIEWTNIU druga sobota miesiaca przypada w "Wielka Sobote" wiec sila rzecy spotkanie odbedzie sie prawdopodobnie 17 kwietnia - tydzien pozniej. Stosowna informacje zamiescimy odpowiedno wczesniej na sieci.



[#15] Re: Marcowe spotkanie GGUA
No i juz po spotkaniu. Zobaczylem Amige One i OS4 i jestem jedna z nielicznych osob w Polsce ktore widzialy oba konkurencyjne rozwiazania. MOS - dziala szybciej OS4 - ma wiecej do zaoferowania (multum nowych opcji jest w systemie).
[#16] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #15


Moze powiesz cos wiecej? Jakie to byly dokladnie opcje? Jak ze stabilnoscia? Czy predkosc emulacji 68k jest znosna? Na MOSie bez JITa dalo sie spokojnie cos robic.
[#17] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #14


"osoba zwiazana z PPA" - znam grxmrx'a od dluzszego czasu, ale oficjalnie w skladzie PPA nie jestem - tak jak grxmrx oficjalnie nie pracuje przy AMP'ie (a wlasciwie juz przy Amiga&Pegasos Magazyn)



STEROWNIKIAMI obslugujacymi karty ATIRAdeon w ktorych USUNIETO efekt "goracego powietrza" - potwierdzam, nie zauwazylem tego efektu! Kolejny mit wiec upadl. Mysle ze nadchodzi czas obalania mitow.:)
[#18] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #16


jakie to byly dokladnie opcje - np. systemowe preferencje sa tak robudowane, ze zapoznanie sie z nimi i skonfiurowanie wszystkiego zabierze Ci spooroo czasu



stabilnosc - system zawiesil sie po godzinie (wyskoczyl grim requester), jak zaczalem uruchamiac programy korzystajace z dziwnych rodzajow GUI - wszystko jednak co jest pod MUI dziala bardzo dobrze, rowniez programy pisane na Pegasosie i skompilowane pod 68k!



predkosc emulacji 68k - baardzoo szybko dalo sie obrabiac sample w programie SampleZ
[#19] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #18




SampleZ działał chyba z 50 razy szybciej niż na 040-40.

Miksowanie kanałów, zoom sampla,fade in, fade out, to wszystko trwało ułamki sekund :) na zasadzie klik i gotowe :D



System - zauważyłem że znaacznie zostało rozbudowane Reaction w porównaniu do tego z OS 3.9.



emulacja 68k

Na dysku było kilka programów pod 68k ( np. MakeCD, wspomniany SampleZ ) i wszystkie działały... dobrze, nie było zacięć przeskoków przestojów ani innych takich dziwolągów, jedyna róznica to taka że na A1 wszytko działało znaaacznie szybciej niż na 040-40 lub nawet na 060-50.

Jedynie program PerfectPaint nie chciał się uruchomić, ale nie wiem czy to wina emulacji czy programu czy może obydwu naraz, bo u mnie pod UAE PerfectPaint też się zawiesza :)
[#20] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #19


"Jedynie program PerfectPaint nie chcial sie uruchomic" - piszac "dziwne GUI" mialem na mysli wlasnie ten program - u mnie pod OS3.9 i CGX dziala on stabilnie, ale wiem ze pod MOS'em tez z nim sa problemy (chyba MDW o tym pisal)
[#21] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #15




OS4-PREVIEWCD sluzy zapoznaniu sie z ogolnym wygladem, dzialaniem

i zalozeniami systemu. Na dzien dzisiejszy OS4-PREVIEWCD jest juz dalece nieaktualny np. kernel zmienil sie kilka razy.



Jako ze nie planowalismy pokazu A1/OS4 a cala sytuacja wynikla na szybko w sobote rano (o czym wszesniej pisalem), podmienilismy na szybko tylko sterowniki do ATIRadeona na najnowsze i polecielismy na spotkanie.

Byl to taki "uklon" w strone osob ktore przyjezdzaja na nasze spotkania i z nami sympatyzuja od kilku lat.



Oficjalny pokaz OS4 jest w trakcie przygotowywana i jest uzalezniony tylko terminem ukonczenia ostatecznej wersji OS4.



Emulacja 68k jest bardzo "wierna" i szybka tak jak obiecal Hyperion. Picasso jest w trakcie integracji z OS4 wiec ostatni mankament juz niebawem zniknie. Ze zle napisanymi programami oczywiscie poradzi sobie "Grim".



[#22] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #19


No, no. Wreszcie zaczyna sie dziac. :) PerfectPaint na MOSie tez nie dziala tzn. niektorym udalo sie go uruchomic (mnie nie), ale i tak podobno jest nie do uzywania czyt. bardzo niestabilny.



Na G4 to trudno zeby emulacja 68k byla wolniesza niz 060. Ciekawe jak to bedzie z JITem wygladalo.



Mam jeszcze jedno pytanie. Jak jest z rozdzielaniem czasu procesora? Mnie sie bardzo podobal w Executivie taki "myk", ktory przydzielal najnizszy priorytet najbardziej mocozernemu taskowi przez co wszystko sobie fajnie dzialalo i nie bylo "przestojow". W MOSie tego nie zauwazylem i jesli np. cos ma priorytet 0 i potrzebuje bardzo duzo mocy (najczesciej emulatory) to reszta bardzo zwalnia, widac czasem nawet jak sie ikonki pokazuja po kolei. Trzeba wtedy ustawic recznie priotytet na -1 i wtedy smiga az milo cala reszta. Ja wolalbym jednak zeby priorytet obnizal za mnie system. :)
[#23] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #21


Skoro był pokaz na GGUA, to może jest szansa, żebyście pokazali A1+OS4 na RR Meetingu? Czasu jeszcze dużo, dwa i pół miesiąca.
[#24] Re: Marcowe spotkanie GGUA
Jak pisalem w komentarzu wczesniejszym:

[..]

Byl to taki "uklon" w strone osob ktore przyjezdzaja na nasze spotkania i z nami sympatyzuja od kilku lat.

Oficjalny pokaz OS4 jest w trakcie przygotowywana i jest uzalezniony tylko terminem ukonczenia ostatecznej wersji OS4.

[...]



Na GGUA byl pokazany TYLKO OS4-PrevievCD, ktory obok Debiana, UBoota 1.0 i dokumentacji wchodzil w skald AmigiONE oferowanej przez oficjalnego dystrybutora.

Nie mozna traktowac tego w kategorii "pokazu OS4" bo "OS4-PreviewCD" jest juz malo aktualny.



Za 2,5 miesiaca duzo moze sie zmienic, moze byc juz po oficjalnym pokazie OS4 w Polsce.

Zobaczymy jak rozwinie sie sytuacja.
[#25] Re: Marcowe spotkanie GGUA
przepraszam, czy można? Bo ja nie wiem,czy można...

Czy będą na necie jakieś dostępne fotki tudzież clipy z ww. spotkania? Chętnie bym sobie obejrzał ( a myślę że nie tylko ja ;) )
[#26] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #19




Jesli chodzi o SampleZ to dziala on takze w miare szybko nawet na 040/40 jednak przez wiekszosc uzytkownikow jest zle uzywany. Mianowicie obrobke sampla koniecznie nalezy ustawic na HD i KONIECZNIE partycja musi byc na SFS, PFS (ewnetualnie FFS z blokiem conajmnie 2048), poniewaz najwiecej czasu zajmuje kasowanie "kopi bezpieczenstwa" i "kopi obrobki" na zwyklej partycji FFS). Oczywiscie nalezy ustawic takze jak najwiecej buffersize (16 MB).

[#27] Re: Marcowe spotkanie GGUA
A niech mnie!! Przegapiłem bo stwierdziłem, że na jakimś portalu ukaże się wcześniej informacja. Nie chciało mi się szukać "która sobota miesiąca" i teraz żałuję. To było drugie podejście. Do trzech razy sztuka.

Gratuluję "pokazu".
[#28] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #25


Piotr cos tam pstrykal, tylko nie wiem czy hostessy czy A1 :).

Zobaczymy jak udostepni fotki.
[#29] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #10




Nawsy zawsze byly wczesniej publikowane a i ostatnio GGUA sie nie odbylo. Dla was to nie problem ale dla osoby pojawiajacej sie daleka juz tak, ostatnie czego mi trzeba to taszczenie sie do Gliwic aby przekonac sie, ze spotkania nie ma.



Albo, ze jest w innym miejscu.

[#30] Re: Marcowe spotkanie GGUA
W odpowiedzi na komentarz #29




Jak już wcześniej pisałem GGUA jest zawsze w drugą sobotę miesiąca i zawsze w tym samym miejscu. Jak wyjątkowo nie ma GGUA albo jest przesuniete to stosowny komunikat jest na portalalch (i zawsze parę dni wcześniej)

W zasadzie na spotkania GGUA można jechać "na ślepo".



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem